Podaruj Mamie książkę ♥

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.
Józef Ignacy Kraszewski


Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami... Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent, to przychodzę z pomocą! Może podarujesz swojej Mamie pełną emocji i wciągającą powieść? A może zdecydujesz się na zakup mrocznego kryminału? Poniżej znajdziesz zestawienie polecanych przeze mnie książek, podzielonych na kilka kategorii, co mam nadzieję, ułatwi Ci wybór idealnego tytułu ♥

Kiedy ty się zjawiłaś, ja wcale
nie mówię: "Chciałam jeździć po świecie, ale...".
Mówię: "Tylko z tobą podróżować jest miło".
Nie jesteś przeszkodą, jesteś moją siłą.
Nie jesteś ciężarem, jesteś talizmanem.

- "Mama" Quentin Gréban, Helene DelforgeSiedmiu mężówSiedmiu mężów Evelyn Hugo
Taylor Jenkins Reid
Wydawnictwo Czwarta Strona

Siedmiu mężów Evelyn Hugo to istna mieszanka wybuchowa! Znalazłam w tej powieści dosłownie wszystko - miłosne uniesienia, skandale, sekrety, tajemnice, oszałamiająca sława, wzloty i upadki, trudne tematy, kontrowersje, a to wszystko podane w zaskakująco przystępnej formie. Ta książka jest absolutnie fenomenalna, skrupulatnie zaplanowana, zachwycająca, wciągająca od pierwszej strony i wręcz pozbawiona jakiejkolwiek skazy.


Kornacki Liszewska
Napisz od mnie
Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Wydawnictwo Czwarta Strona

Spodobało mi się wplecenie w tę powieść wątek pisania  tradycyjnych listów. Kiedyś była to normalna forma komunikacji, teraz niestety się od tego odchodzi. Komunikatory oraz maile skutecznie zastąpiły tradycyjne listy i w dzisiejszych czasach coś, co kiedyś było na porządku dziennym, wydaje się niezwykle pociągające, intrygujące, osobiste i bardzo... intymne. Myślę, że to słowo idealnie tu pasuje, jestem niemal pewna, że każdy po przeczytaniu tej książki, przyzna mi w tym momencie rację. Listy, które piszą do siebie Kosma i Matylda są wyjątkowe, a emocje wręcz się z nich wylewają. W Napisz do mnie znajdują się różne oblicza miłości - szczęśliwa, gdy 'motyle w brzuchu' nie dają spokoju oraz wypalona, która kiedyś była namiętną i bezgraniczną, ale z biegiem lat w życie bohaterów niepostrzeżenie wkradła się rutyna i zostało po gorącej miłości pozostało jedynie przyzwyczajenie. Ta historia, tak samo jak jej bohaterowie, wywołują u czytelnika mnóstwo skrajnych emocji, i właśnie to w tej książce podobało mi się najbardziej!

Anna Niemczynow Bluszcz
Anna H. Niemczynow
Wydawnictwo Videograf

Autorka poruszyła w tej książce bardzo ważne tematy i pokazała jak ogromny wpływ na dorosłe życie, mają wartości wpajane nam w dzieciństwie. Bluszcz to życiowe porażki, smutek, rozpacz, przemoc, problemy, ale również piękna przyjaźń, bezgraniczna miłość, siła, odwaga i wdzięczność. Momentami smutna, czasami zabawna, ale co najważniejsze- bez tonu cukru, ta historia jest po prostu do bólu prawdziwa. Bluszcz zmusza do refleksji nad własnym życiem i nie pozostawia obojętnym.
Czerwony notes
Sofia Lundberg
Wydawnictwo W.A.B.

Akcja tej książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych- w czasie teraźniejszym, gdy Doris ma 93 lata oraz w przeszłości, gdzie poznajemy jej młodzieńcze lata oraz ciekawe, przewrotne i jednocześnie ciężkie życie. Autorka sprawnie balansuje między przeszłością, a teraźniejszością, sprawiając, że czytelnik nie może się od tej pozycji oderwać.
Urzekło mnie samozaparcie, siła oraz odwaga Doris. Natomiast cudowna, bezgraniczna i niestety niespełniona miłość, wzruszyła mnie i zostawiła swego rodzaju pustkę w sercu.
Poruszająca, zmuszająca do refleksji, pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych, wzruszająca, chwytająca za serce, wyjątkowa - te słowa cisną mi się na samą myśl o tej książce. Czerwony notes, to pozycja w której jest dużo ciepła i miłości, ale również wiele cierpienia i smutku. Tę historię po prostu trzeba poznać. 

Sierota, bestia, szpieg
Matt Killeen
Wydawnictwo Media Rodzina

Sierota, bestia, szpieg to dowód na to, że można stworzyć pozycję pełną napięcia, akcji, jednocześnie wstrząsająca i porywająca, ale bez ckliwego romansu między bohaterami.
Oprócz drugiej wojny światowej i związanych z nią wielu przykrych oraz szokujących wydarzeń, pojawił się w tej pozycji również alkoholizm oraz przemoc zarówno fizyczna jak i psychiczna. Sierota, bestia, szpieg pokazuje, że często brutalność, agresja i bezwzględność niektórych ludzi, spowodowana jest traumatycznymi wydarzeniami jakie miały miejsce w ich przeszłości. Pokazuje jak ważne jest, by się nie poddawać i próbować wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Pokazuje czym jest odwaga, honor oraz godność. Wartościowa, porywająca i do granic możliwości poruszająca książka, która zostanie w mojej pamięci już na zawsze. Co prawda ten tytuł skierowany jest głównie do młodzieży, ale "przetestowałam" go na swojej Mamie - była zachwycona tą powieścią. Jeśli Twoja mama lubi powieści z wątkami wojennymi, to ta historia na pewno jej się spodoba. Masz moje słowo!


Mauzoleum
Thomas Arnold
Wydawnictwo Vectra

Mauzoleum to po prostu majstersztyk pod każdym względem. Znajdziecie tu wszystko co thriller powinien posiadać -  intrygujących bohaterów, rewelacyjną fabułę, mnóstwo wątków, wiele mylnych tropów, ogromne napięcie, akcję momentami pędzącą na łeb na szyje oraz zakończenie które wbija w fotel i sprawia, że czytelnik zbiera szczękę z podłogi jeszcze długi czas po skończeniu tej historii. Thomas Arnold jak nikt inny potrafi wywołać u czytelnika mnóstwo emocji i sprawić, że przejście po domu pogrążonym ciemnością przyprawia o gęsią skórkę, bowiem Thomas znakomicie buduje napięcie... Czasami emocji w jego książkach jest tak dużo, że zaczynam się martwić o swoje zdrowie- kilka razy prawie zawału dostałam ☺️

Annabelle
Lina Bengts Dotter
Wydawnictwo Burda

Lina rewelacyjnie oddała klimat małego Szwedzkiego miasteczka Gullspång. Jest to miejsce w którym każdy się zna i w którym trudno mieć swoje tajemnice. Gdy powinie się noga, pewne jest, że nie przejdzie to bez echa w tej, mogłoby się wydawać, spokojnej mieścinie. Gullspång położone jest głęboko w lasach środkowej Szwecji, jest to miejsce bez perspektyw dla młodych ludzi. Jeśli chcą coś w życiu osiągnąć, pewne jest jedno- muszą stamtąd wyjechać. Szerzące się bezrobocie, alkoholizm i wiele, jak się później okazało, okropnych tajemnic sprowadza młodych ludzi na dno.
Niesamowity, nieco mroczny, melancholijny klimat książki, wszechobecna tajemnica, wiele zwrotów akcji i mroczne demony głównej bohaterki pochłonęły mnie bez reszty.


Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych
Matthew Walker
Wydawnictwo Marginesy

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych powinien przeczytać każdy, bo jest to książka bardzo mądra, ciekawa i intrygująca, poza tym czytałam ją z wypiekami na twarzy. Niektóre rozdziały tak mnie interesowały, że wręcz je pochłaniałam. Jednocześnie z każdą kolejną przeczytaną stroną miałam ochotę iść spać i to nie dlatego, że byłam znudzona, tylko z powodu wiedzy jaką czerpałam z tej pozycji. Uświadomiła mi jak bardzo sen jest ważny i jak do tej pory go nie doceniałam, sądząc, że sześć godzin snu jest dla mnie w zupełności wystarczające. Oj, jak bardzo się myliłam. Zaczęłam się stosować do rad autora tej książki i muszę przyznać, że czuje się o wiele lepiej! Jestem wyspana, pełna energii, a w ciągu dnia nie odczuwam jej spadku. Dlaczego śpimy to książka w której Twoja mama znajdzie wszystko na temat snu i marzeń sennych. Wszystko jest poparte rzetelnymi badaniami, których wyniki Matthew Walker wielokrotnie w tej pozycji przytacza. Szalenie ciekawa, bardzo mądra i wciągająca. Jeśli zdecydujesz się podarować tę książkę swojej mamie, to mam nadzieję, że prędzej czy później również po nią sięgniesz. Każdy powinien ją przeczytać!

Doktor Ty
Jeremi Howick
Wydawnictwo Otwarte

Autor w przystępny sposób wyjaśnia m.in. jaką moc ma placebo, w jaki sposób, pod względem skuteczności sprawdzać leki przepisywane przez lekarzy oraz jak wygląda pozorowana operacja. Wszystko poparte jest wynikami badań. Jeremy Howick nie narzuca czytelnikom jak powinni żyć i jakie leki zażywać. Autor uświadamia, jaką siłę mają nasze organizmy. Ta książka to również kopalnia wiedzy na temat ludzkiego ciała... Czy Twoja mama wie, że sok żołądkowy jest na tyle mocny, by stopić cynk? A zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby wszystkie komórki krwi w jej ciele ułożyć jedną obok drugiej, powstałaby nić mająca 100 tysięcy kilometrów długości? Wie, że sygnały nerwowe z mózgu przemieszczają się z prędkością do 432 kilometrów na godzinę? Słyszała o tym, że wyrażanie wdzięczności jest dobre dla naszego zdrowia? Wie jakie leki wytwarza nasza wewnętrzna apteka? Nie? W takim razie w tej książce znajdzie odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz pozna ciekawostki o których wcześniej prawdopodobnie nie miała pojęcia. Jeśli Twoją mamę interesuje tematyka zdrowia fizycznego oraz psychicznego i lubi ciągle poszerzać swoją wiedzę, koniecznie kup jej Doktor Ty! ☺


Prostota. Siła codziennych rytuałów
Brooke McAlary
Wydawnictwo Literackie

Prostota to niewielkich rozmiarów książka, która ma raptem sto stron. Przeczytałam ją w jeden wieczór i miło spędziłam przy niej czas. Jest to jeden z lepszych poradników jaki miałam okazję przeczytać. Niestety większość autorów w tego typu książkach "leje wodę" i kilka razy powtarza jedno i to samo z tym, że ubiera to w inne słowa. Tutaj tego nie znajdziemy, Autorka ceni czas czytelnika i przekazuje to, co najważniejsze. To jest zdecydowanie wielki plus tej pozycji. W książce Twoja mama znajdzie siedem metod na uwolnienie się od codziennego biegu i zerwanie z nerwowym trybem życia.
"Życie jest lepsze, kiedy nie staramy się zrobić wszystkiego.Naucz się cieszyć tym życiem, które przeżywasz, a okaże się ono cudowne."


__________________

Na koniec zostawiłam prawdziwą perełkę, która idealnie sprawdzi się na prezent z okazji Dnia Mamy...


Mama
Quentin Gréban, Helene Delforge
Wydawnictwo Media Rodzina

Tę pozycję powinny przeczytać wszystkie kobiety, zwłaszcza mamy, bo to one w szczególności zrozumieją i w pełni pokochają te wiersze. Myślę, że każda mama znajdzie w tej książce przynajmniej jeden wiersz z którym się utożsami. Tutaj nie liczy się rasa, wykształcenie czy zawód. Wspólnym mianownikiem jest po prostu, a raczej mama. W tej pozycji znajdują się zarówno przyjemne jak i smutne odcienie macierzyństwa. Oprócz przepięknych wierszy, odsłaniających najpiękniejsze strony macierzyństwa, znajdują się również smutne, wręcz mroczne i rozdzierające serce, dotyczące na przykład straty dziecka. W dodatku przepiękne ilustracje świetnie dopełniają cudowną treść.Jestem pewna, że ten tytuł poruszy niejedno serducho! ♥
Zostawiam jeden wiersz pochodzący z książki Mama, który mam nadzieję zachęci Cię do podarowania tej niezwykłej pozycji swojej Mamie...

"Kiedyś będę miała zmarszczki.

Zmarszczki, choroba, krucha pamięć - to będzie moje życie.
To nie jest powód do szczególnej radości, ale wiem, że mogę stawić temu czoło.
Przeraża mnie natomiast, że kiedyś nie będziesz chciał mnie odwiedzać.
Że będziesz do mnie przychodził z obowiązku, spoglądając na zegarek.
Albo gorzej - że i ja będę liczyć mijające sekundy,
że nie będę mogła się doczekać, aż wyjdzie
ten nieznośny gość, który był moim dzieckiem.
Dlaczego o tym myślę?
Jeszcze jesteś mały, a ja już się boję tej starty.

To się nie zdarzy.
Bo wykorzystuję każdą minutę z tobą.
To właśnie teraz sadzimy ziarenka przyszłych godzin.


Mam nadzieję, że zakwitną."


Komentarze

 1. Książki Bluszcz i Czerwony namiot również czytałam zgadzam się z tym, że będzie to świetny prezent dla mamy. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że podzielasz moje zdanie :)

   Usuń
 2. Bardzo fajnie i dobrze dobrane propozycje, zapewne kazda MAMA by znalażła coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję. Stąd taka różnorodność gatunków :)

   Usuń
 3. Przeczytałam siedem książek z tych poleconych przez Ciebie tutaj❤️ Absolutnie żadna mnie nie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram