Młodość | Linn Skaber, Lisa Aisato

Dorośli mówią, że człowiek nie potrzebuje wielu przyjaciół, wystarczy jeden. Czy ktoś ma numer do tego Jednego?

Młodość - Linn Skaber

Młodość

Autorka: Linn Skaber
Ilustratorka: Lisa Aisato
Tłumaczka:
Wydawnictwo Literackie
Moja ocena: 10/10 ♥

Gdy widzę książkę, w której znajdują się ilustracje Lisy Aisato, po prostu chcę (i muszę!) ją mieć. Nie liczy się dla mnie, kto jest jej autorem, jeśli Lisa daną książkę zilustrowała, to wiem, że będzie wyjątkowa — zarówno pod względem treści jak i ilustracji.

Nie inaczej było z Młodość. Wyznania nastolatków. To nie jest powieść, a zbiór opowieści o nastolatkach. Linn Skaber oddała głos młodym ludziom i zrobiła to z niezwykłą czułością i bezgranicznym zrozumieniem.

Młodość to książka zarówno dla nastolatków, którzy bez wątpienia niejednokrotnie utożsamią się ze znajdującymi się tu wyznaniami młodych ludzi, jak i dla dorosłych. Dorosłym przypomni ta książka o tym, że to, co dla nas jest teraz banalne, wręcz trywialne, dla nastolatków jest trudne i czasem wydaje się im nie do przeskoczenia. Przypomni dorosłym ich młodzieńcze lata, to, co wtedy było dla nas kluczowe, najważniejsze, co zajmowało nasze głowy i jakie uczucia nami targały.

Młodość

Ta książka napisana jest nie słowami, lecz emocjami.
Emocjami nastolatków, którzy walczą ze swoimi kompleksami, wymaganiami, oczekiwaniami oraz większymi i mniejszymi rozterkami.
Emocjami nastolatków, pragnących akceptacji, wsparcia i zrozumienia.
Emocjami nastolatków, którzy tęsknią, cierpią i pragną zapełnić pustkę, która każdego dnia nie daje im o sobie zapomnieć.
Emocjami nastolatków, których rozpiera euforia, radość i wdzięczność.
Emocjami, które mają wielką siłę i które napędzają życie, lecz czasem też je stopują.

Piękna książka pełna wrażliwości, zrozumienia i emocji tak silnych, że niejednokrotnie na mojej twarzy pojawiały się łzy, czasem tak piekące, że czytanie tych opowieści fizycznie mnie bolało. Nie zabrakło też momentów, które na mojej twarzy wywoływały uśmiech i zalewały moje serce ciepłem. Ciepłem wdzięczności, miłości i radości.

Młodość

Przeczytajcie tę książkę. Nie pożałujecie ani jednej minuty spędzonej z Młodością. Obiecuję Wam to.

Ilustracje Lisy Aisato dopełniają te historie. Bez jej ilustracji to nie byłoby to samo. Jeśli przeczytacie tę książkę, to na pewno przyznacie mi rację.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram