5 ulubionych cytatów Harlana Cobena

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię gdy w książkach jest dużo cytatów. Cytatów, które dają do myślenia, mają głęboki przekaz lub są śmieszne, poprawiające humor. Postanowiłam zrobić zestawienie pięciu ulubionych cytatów z książek Harlana Cobena. Przyznam szczerze, że bardzo trudno było wybrać tylko pięć :)

1. "Nie mam wielu prawdziwych przyjaciół, dlatego ci, których mam, są dla mnie ogromnie ważni. Są starannie dobrani i kocham ich wszystkich."
Harlan Coben- W głębi lasu

2. "Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża."

Harlan Coben, Bez śladu

3. "Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić."

Harlan Cobe- Nie mów nikomu

4. "Jedyny sposób na zduszenie ognia to go nie podsycać. Choćby hulał nie wiem jak, to gdy brak nowych wieści, gdy nic go nie rozpala, sam zgaśnie. Ludzie wciąż powtarzają ten sam błąd, sądząc, że zduszą pożar słowami, bo są bardzo sprytni i ich wyjaśnienia podziałają jak woda. (…) Wszystko, nawet najpiękniej sformułowane zaprzeczenia, podtrzymują płomienie, podsycają je."

Harlan Coben- Najczarniejszy strach

5. "Świat nie jest ani okrutny, ani radosny. Jest po prostu chaosem pędzących na oślep cząsteczek, mieszaniną reagujących ze sobą substancji chemicznych. Nie ma w nim prawdziwego ładu. Nie ma uświęconego potępienia zła i zwycięstwa słusznej sprawy. Chaos, dziecino. To wszystko chaos."

Harlan Coben- Niewinny


A jakie są Wasze ulubione cytaty? :)
Zapisujecie je gdzieś? 
Macie do tego przeznaczony specjalny zeszyt?
Pochwalcie się! :)

Komentarze

 1. Ja niestety nie zapisuję cytatów.Natomiast uwielbiam twórczość tego autora.Sprawiłaś mi ogromną przyjemność tym postem.:) Dziękuję:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z książki "w głębi lasu", oprócz tego cytatu co wymieniłaś bardzo lubie jeszcze:"Nie mów mi, że niebo jest granicą, skoro są ślady stóp na księżycu".
  no i mój najukochańszy: Wspomnienia wywołują ból. Najdotkliwszy zaś sprawiają najlepsze z nich. – Nie mów nikomu


  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też są moje ulubione cytaty <3 Jednak moim założeniem było wyszczególnienie pięciu, gdyby nie to, to z pewnością te podane przez Ciebie te by się tu pojawiły :)

   Usuń
 3. Przyznam szczerze, że nie mam jakiegoś jednego takiego najulubieńszego, jest za to wiele, które w trakcie czytania poruszyły strunę w moim sercu, albo zwyczajnie dały mi do myślenia ❤️

  Pozdrawiam, she__vvolf 🐺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam, gdy takich cytatów jest dużo w książkach <3

   Usuń
 4. Znam na pewno pierwsze cztery, a ten piąty mi bardzo świta, więc możliwe, że mam go zapisanego. Jestem ogromną fanką cytatów i uwielbiam, kiedy cudnych zdań w książkach jest pełno. Robię zdjęcia, a potem przepisuję do swojego "cytatowego" zeszytu.
  Moim ulubionym cytatem z Cobena zdecydowanie jest "Kochaj mnie pomimo moich wad". No zakochałam się w tym zdaniu! W końcu to Coben - on ma najlepsze cytaty!

  Pozdrawiam,
  books-hoolic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coben rzeczywiście jest mistrzem w cytatach <3

   Usuń
 5. Ja mam wiele takich cytatów i bardzo lubię do nich wracać... to tak jakbym na nowo wracała w świat książki....

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne cytaty.Pierwszy cytat mój ulubiony:)))
  Pozdrawiam.
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Serce mi rośnie, kiedy patrzę na Twoje Cobenowe zasoby. Uwielbiam tego pisarza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam pióro Harlana Cobena <3 W jego twórczości zawsze znajdzie się coś co inspiruje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznaje się bez bicia, że nie czytałam książek tego autora :D
  Ale jeśli chodzi o cytaty, zaznaczam je sobie kolorowymi karteczkami i mam ich już naprawdę sporo <3
  Post świetny ;*
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych, które podałaś, najbardziej spodobał mi się cytat pochodzący z Nie mów nikomu. A jeśli chodzi o mnie, staram się je umieszczać w recenzjach - tam też je trzymam. Zeszytu nie mam, ale karteczki indeksujące pozostają w przeczytanych książkach, by zerknąć, gdy będę poszukiwać.
  Ostatnio mam chyba dwa ulubione:
  „Zmęczona przede wszystkim sobą. Grzeczną obowiązkową Beate Lonn, której wydaje się, że może coś osiągnąć, jeśli będzie grzeczna. Grzeczna i mądra. Mądra i zawsze gotowa spełniać czyjeś życzenia. Najwyższy czas na zmianę. Ale nie wiedziała, czy ma na to siły. Najbardziej chciała wrócić do domu, schować się pod kołdrą i usnąć.”
  oraz:

  „Prawda jest taka, że nikt nie utrzyma się z prawdy i dlatego nikogo ona nie interesuje. Prawda, którą tworzymy, jest po prostu sumą tego, co służy ludziom, w zależności od tego, jaką posiadają władzę.”

  Oba zaczerpnięte z twórczości Nesbo, w którym karteczek indeksujących jest u mnie zdecydowanie najwięcej! :)
  Pozdrawiam serdecznie, cass z cozy universe

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post!!
  Dlaczego tylko 5 cytatów??
  Wszystkie przepisałam do mojego zeszyciku 😊
  Pozdrawiam serdecznie M.😘

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nawet nie pomyślałam, żeby zapisywać gdzieś cytaty z książek, ale chyba zacznę prowadzić taki notes :) A Harlana Cobena uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram