Explorer Academy: Akademia odkrywców. Tajemnica Mgławicy | Trudi Trueit

(...) rzadko kiedy mamy do czynienia ze zbiegiem okoliczności. Większość rzeczy nie dzieje się bez powodu, nawet jeśli ten nie jest od razu oczywisty.

Explorer Academy: Akademia odkrywców. Tajemnica Mgławicy

Trudi Trueit
Wydawnictwo Olesiejuk
Data wydania 17/10/2018
Ocena 7/10

Dwunastoletni Cruz Coronado opuszcza dom na Hawajach, by wraz z grupką dzieciaków z całego świata podjąć naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Tym samym dołącza do kolejnego pokolenia wielkich podróżników, na których czekają przygody, niebezpieczeństwa i zapierająca dech w piersiach międzynarodowa misja. 
Jednak dla Cruza stawka jest znacznie wyższa. Gdy tylko przekracza próg Akademii, odkrywa, że jego rodzinę łączy coś z pewną tajemniczą organizacją… Między pasjonującymi lekcjami, łamaniem szyfrów, nawiązywaniem nowych przyjaźni i niesamowitymi wirtualnymi ekspedycjami musi znaleźć czas, by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: 
KTO CHCE GO DOPAŚĆ… I DLACZEGO? 


~~~


Pierwsza część Explorer Academy to nie lada gratka dla nastolatków, zwłaszcza poszukiwaczy przygód. Największą zachętą do sięgnięcia po tę pozycję, bądź kupienia ją dziecku, powinien być fakt, że została ona napisana we współpracy z naukowcami z National Geographic. Akademia do której trafia Cruz jest absolutnie niesamowita, bardzo daleko jej do "tradycyjnych" szkół. W Akademii Odkrywców bierze się udział w wielu ciekawych i momentami niebezpiecznych misjach, dzięki, którym można ocenić zachowanie ucznia pod wieloma względami.

Tajemnica Mgławicy to wciągająca i zarazem lekka książka, która zaciekawi niejednego nastolatka. Ta pozycja jest wręcz po brzegi wypełniona przygodą, interesującymi misjami, ciekawymi zagadkami, a wisienką na torcie jest zaskakujące zakończenie, zwiastujące serię szalonych i wciągających przygód w kolejnych częściach serii. Ogromną zaletą tej książki jest jej bardzo wartościowa treść. Lojalność, współpraca, przyjaźń, honor, ochrona środowiska... A to wszystko podane jest w bardzo przystępnej formie. Na pochwałę zasługuje również wydanie tej książki, które jest, krótko mówiąc, obłędne! Treść zdobią liczne ilustracje, które świetnie dopełniają całości, a okładka... Sami widzicie, przyciąga wzrok i zapewne zaciekawi nie jedno dziecko. Mnie ta historia urzekła dużą dawką wartości, które udało się autorce przemycić w bardzo subtelny i naturalny sposób.


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk.

Komentarze

instagram