📖 Październikowe zapowiedzi książkowe [2018]

Zimne wieczory są już na porządku dziennym, dlatego na rozgrzanie mam dla Was jedenaście gorących i pyszniutkich październikowych zapowiedzi książkowych! Muszę przyznać, że ten miesiąc, pod względem premier, bije na głowę poprzednie miesiące. Same perełki znalazłam... a czasu na czytanie ciągle za mało. Być może jesteście zdziwieni, czemu nie ma dzisiaj niedzielnej kawki. Już spieszę z wyjaśnieniami- po prostu za dużo miałam w tym tygodniu na głowie i nie zdążyłam napisać niedzielnego wpisu. Szczerze powiedziawszy maraton czytelniczy, w którym brałam wczoraj udział trochę wybił mnie z rytmu. Ale był bardzo udany! Na szczęście od kilku dni w 'wersjach roboczych' czekały zapowiedzi, mam nadzieję, że będzie Wam się je równie dobrze przeglądało, jak czytało "niedzielną kawkę". Książki na które najbardziej czekam oznaczyłam '♥️'.1. "Nie odpuszczaj" Harlan Coben ♥️ 
Data premiery 03/10/2018
Wydawnictwo Albatros

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas z przedmieść New Jersey w ostatniej klasie szkoły średniej stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie Maura, dziewczyna, którą Nap uważał za miłość swojego życia, zniknęła bez śladu.
Przez piętnaście lat Nap Dumas bezskutecznie szukał ukochanej Maury. I liczył na wyjaśnienie zagadkowej śmierci brata. Wygląda na to, że wkrótce uda mu się poznać tajemnice sprzed lat.
Kiedy śledczy znajdują odciski palców Maury w wynajętym samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

2. "Kto porwał Daisy Maison" Cara Hunter
Data premiery 03/10/2018
Wydawnictwo Filia

Ośmioletnia Daisy Mason znika z domu w czasie sąsiedzkiej zabawy na przedmieściach Oxfordu. Policja bezskutecznie poszukuje kogoś, kto widziałby cokolwiek z całego zajścia. Czy obca osoba byłaby w stanie porwać dziewczynkę nie zostawiając po sobie żadnego śladu?

Gdy do akcji wkracza detektyw Adam Fawley, jego podejrzenia w pierwszej kolejności kierują się w stronę rodziny porwanej dziewczynki. Rodzice Daisy ewidentnie ukrywają jakąś tajemnicę, a jej cichy i wycofany braciszek zdaje się wiedzieć coś, o czym nie chce jednak mówić.


3. "Nasze życzenie" Tillie Cole ♥️
Data premiery 31/10/2018
Wydawnictwo Filia

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur.

Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka.

Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca.

Bonnie jest kolorem w jego ciemności, Cromwell jest biciem jej serca.

Kiedy na jej życie pada cień, chłopak musi zdecydować, czy zostać jej światłem. Tylko on umie to zrobić. Musi pomóc dziewczynie odnaleźć dawno zaginioną w jej kruchym sercu melodię. Musi dodać jej sił za pomocą symfonii, którą tylko on potrafi skomponować.

4. "Planer taki jak Ty od Gabrieli Gargaś" 
Data premiery 31/10/2018
Wydawnictwo Czwarta Strona

Jesteś przedsiębiorczą kobietą, artystką, blogerką albo mamą na pełny etat? A może czujesz, że masz za mało czasu dla siebie i bliskich?

Gabriela Gargaś stworzyła ten planer z myślą o Tobie!

Autorka bestsellerowych powieści obyczajowych pomoże Ci zaplanować dni pełne obowiązków i weekendy totalnego odpoczynku. Będzie wspierać Cię w realizacji Twoich celów, a w trudnych chwilach rozbawi jak nikt inny. Ciepłe słowa i motywujące rady Gabrieli Gargaś będą Ci towarzyszyć każdego dnia. Zapisz cele, które są dla Ciebie naprawdę ważne, przestań przejmować się opiniami innych i posłuchaj siebie.

5. "Anioł na śniegu" Joanna Szarańska 
Data premiery 31/10/2018
Wydawnictwo Czwarta Strona

Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem.
6. "Mindhunter. Podróż w ciemność" John Douglas, Mark Olshaker
Data premiery 01/10/2018
Wydawnictwo Znak Literanova

Jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI i autor bestsellerowego "MINDHUNTERA" zabiera nas w podróż do serca ciemności: umysłu seryjnego mordercy.

Agent John Douglas przez lata słuchał zwierzeń sprawców najstraszniejszych przestępstw. Aby dali mu się poznać, musiał pozyskać ich sympatię – zaprzyjaźnić się z ludźmi takimi jak choćby Richard Speck, morderca ośmiu studentek z Chicago. 

Robił to, by nauczyć się patrzeć na zbrodnię oczami sprawcy. Zrozumieć, dlaczego bierze na swój cel kobiety i dzieci. Douglas musiał poczuć satysfakcję mordercy i strach ofiary. Dotknąć ciemności, aby skutecznie ścigać seryjnych morderców i ochronić bliskich przed niewyobrażalnym złem.

7. "Wylecz PCOS" Amy Medling
Data premiery 15/10/2018
Wydawnictwo Znak Literanova

„Wylecz PCOS to niezbędny, oparty na licznych badaniach poradnik, który pokaże ci, jak żyć z PCOS i zwalczyć jego objawy. Amy Medling pomogła tysiącom kobiet odzyskać kontrolę nad zdrowiem i życiem obarczonym PCOS. Teraz odmieni życie kolejnych łatwym do zrealizowania planem” 

dr Izabella Wentz, autorka bestsellera "Hashimoto"PCOS to zespół objawów, który może dotknąć każdą z nas. Niestety, często bywa źle diagnozowany i źle leczony. Powoduje wahania nastrojów, tycie, osłabienie, problemy ze skórą i wiele innych dolegliwości. Prowadzi też do kłopotów z płodnością. 
Można jednak w naturalny sposób pokonać jego objawy!

Oto plan na 21 dni, który pokaże ci, jak dzięki:
• diecie
• ćwiczeniom
• i zmianie sposobu myślenia
pokonać PCOS i znów w pełni cieszyć się życiem.

8. "Randka" Louise Jensen ♥️
Data premiery 17/10/2018
Wydawnictwo Burda Książki

Przekonana przez przyjaciół, że powinna pogodzić się z rozpadem małżeństwa i niedawną separacją, Ali umawia się przez portal randkowy na spotkanie z nowym mężczyzną.
Sobotni wieczór zaczyna się niewinnie, jednak gdy Alison budzi się w niedzielę rano, odkrywa, że cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Jest sama w swoim mieszkaniu i nie pamięta, co się jej przytrafiło. Z rany na jej głowie sączy się krew, a gdy spogląda w lustro, nie rozpoznaje swojej twarzy. Co więcej, Ali nie rozpoznaje też nikogo z przyjaciół i rodziny.
I nie potrafi zidentyfikować osoby, która najwyraźniej zamierza zniszczyć jej życie…

9. "Ostrożnie z miłością" Samantha Young
Data premiery 31/10/2018
Wydawnictwo Burda Książki

Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie.
Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w Chicago.
Na dodatek spotyka tam niesympatycznego Caleba. Napięcie, które rośnie między bohaterami, doprowadza w końcu do… namiętnej nocy podczas przymusowej przerwy w podróży; nocy, jakiej Ava jeszcze nigdy nie przeżyła.
Oboje traktują to jako jednorazową przygodę, ale za jakiś czas los znów postawi Caleba na drodze Avy…
Decydują się wówczas na związek bez zobowiązań. Caleb przez swoje trudne doświadczenia z przeszłości nie chce się poważniej angażować. Ale Ava wkrótce przekonuje się, że przystojny Szkot wcale nie jest takim okropnym typem, za jakiego go uważała.
Postanawia za wszelką cenę zawalczyć nie tylko o jego ciało, lecz także serce.

10. "Nigdy nie zapomnisz" Kathryn Croft ♥️
Data premiery 31/10/2018
Wydawnictwo Burda Książki

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.
Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna, pozbawiona przyjaciół i miłości, izoluje się od świata, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian, bohaterka zaczyna wierzyć, że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.
Ale Julian chyba nie jest tym, kim się wydaje, a przeszłość i tak o sobie przypomina.
W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej, że jest ktoś, kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie, dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia, jaką sobie stworzyła.
Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą, czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?
Nie można uciec przed przeszłością.11. "Piersi. Poradnik dla każdej kobiety" Dr Kristi Funk
Data premiery 03/10/2018

Wydawnictwo Otwarte
Rak piersi to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20–59 lat.

Co ósma z nas w pewnym momencie będzie musiała stawić czoło tej chorobie. Nie powinnaś mieć wątpliwości, czy to książka dla ciebie.

Jeśli jesteś zdrowa – dowiesz się, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Poznasz mity dotyczące tej choroby, na przykład że jest ona w pełni uwarunkowana genetycznie (według
aktualnych badań tylko 5–10% zachorowań jest wynikiem dziedziczenia). Przekonasz się, że w dużym stopniu od twojego postępowania zależy, czy uda ci się ustrzec przed nowotworem.
Jeśli chorujesz – dowiesz się, jak przejść przez kolejne etapy choroby, nauczysz się prawidłowo analizować wyniki badań i poznasz dokładne opisy wszystkich dostępnych metod leczenia wykorzystujących najnowsze osiągnięcia naukowe.
Jeśli jesteś po terapii nowotworowej – dowiesz się z jakimi dolegliwościami prawdopodobnie będziesz zmagać się jeszcze przez długi czas oraz na co zwracać szczególną uwagę, by w pełni cieszyć się odzyskanym zdrowiem.
To już wszystko. Uwierzcie mi, że gorących premier jest więcej, ale postanowiłam, że co miesiąc będę się z Wami dzieliła tylko dziesięcioma książkami, na które mam ogromną ochotę! I tak mi się to nie udało, bo zapowiedzi finalnie wyszło jedenaście. Na jakie premiery czekacie?  📖
12 komentarzy:

 1. Właśnie czytam Cobena. Na kilka z zaprezentowanych przez Ciebie tytułów również czekam. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę, ja muszę na niego jeszcze tydzień zaczekać :(

   Usuń
 2. PCOS to coś, z czym muszę radzić sobie każdego dnia, ale może dowiedziałabym się czegoś nowego. :) Na tej liście widzę kilka naprawdę intrygujących premier!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie witaj w klubie. Dlatego właśnie ta książka mnie zainteresowała, bo temat PCOS nie jest mi obcy :)

   Usuń
 3. Też muszę ograniczyć u siebie liczbę zapowiedzi, ale nigdy mi to nie wychodzi. Jest tak wiele premier co miesiąc, że ciężko wybrać te najlepsze :D
  Ja czekam na Sparksa i na nową Slaughter :D a Coben... No powiem, że jest na co czekać, poziom jak zwykle wysoki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam o nowej Slaughter! Dziękuję za przypomnienie <3

   Usuń
 4. W tych akurat nic nie widzę, ale może mnie coś innego na październik skusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Nasze życzenie" Tillie Cole - bardzo chciałabym przeczytać. Podobało mi się Tysiąc pocałunków.
  "Randka" Louise Jensen - ta autorka jest niesamowita. Jestem ciekawa, czym nas teraz zaskoczy.
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz Jensen, to koniecznie przeczytaj coś Kathryn Croft, na przykład "Nie ufaj nikomu". Będziesz równie zadowolona :)

   Usuń
 6. Coben obowiązkowo. Dodatkowo kuszą Croft i Jensen.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze książek Samanthy Young i to chyba dobry czas, aby to zmienić! A więc z przedstawionych propozycji wybieram właśnie tę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 maobmaze by Magdalena Zeist , Blogger