"Lewy. Chłopak, który zachwycił świat" Yvette Żółtowska- Darska

by - maja 07, 2018

(...) mama i tata zaszczepili w Bobku wiarę w siebie, wytrwałość i solidność, dzięki tym cechom charakteru chłopak po śmierci taty nie poddał się. Nie poddał się również po wyrzuceniu z Legii. Szukał rozwiązań, a każdy sukces był odtąd jeszcze cenniejszy, bo... samodzielny. Był JEGO sukcesem.

Lewy. Chłopak, który zachwycił światYvette Żółtowska- Darska

Wydawnictwo Burda Książki
Liczba stron 216
Data wydania 27/04/2016
★★★★★★★

"Lewy. Chłopak, który zachwycił świat" to pierwsza biografia Roberta Lewandowskiego dla dzieci.
Historia piłkarza udowadnia, że każdą porażkę można przekuć w zwycięstwo. A dzięki ciężkiej pracy, wielkiej pasji i determinacji można spełnić każde swoje marzenie.         Yvette Żółtowska- Darska jest mamą 12- letniego synka. Zainspirowana jego pasją do futbolu wymyśliła serię biografii znanych piłkarzy. Dzięki czemu ta książka napisana jest w przystępny sposób dla młodego czytelnika. Jednak język jakim się posługuje autorka nie jest w żadnym stopniu infantylny, po prostu idealnie dopasowany do wieku czytelników do których skierowana jest ta pozycja.

(...) pamiętajcie, kiedy ciemność jest największa, wtedy szykują się nowe możliwości.

          "Lewy. Chłopak, który zachwycił świat" to zbiór informacji i ciekawostek z życia prywatnego, ale przede wszystkim opisana jest droga jaką piłkarz musiał przebyć by być w miejscu w jakim aktualnie się znajduje. Wszystkie rozdziały są krótkie i zwięzłe- idealne dla dzieci. Żaden rozdział nie jest na siłę przedłużany, w każdym znajdują się ważne informacje, które zaciekawią młodego czytelnika. Nie ma tu miejsca na nudę i niepotrzebne "lanie wody".

        Wielkim plusem tej pozycji jest wyjaśnienie w sposób zrozumiały dla dzieci ważnych spraw, np. utrata rodzica. Ta książka to również dawka wielkiej motywacji. Znajdziecie tu mnóstwo motywujących historii i haseł, które z pewnością wiele dzieci zmotywują do działania.

         Książka przesycona jest również mnóstwem zdjęć Roberta Lewandowskiego. Znajduje się w niej też "słowniczek futbolu" oraz cykl "czy wiesz, że" dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących piłki nożnej. Przy każdej zagranicznej nazwie np. klubu piłkarskiego, napisane jest jak poprawnie powinno się daną nazwę wymówić, co jest zapewne dużym ułatwieniem dla dzieci.

          Mój brat ma 12 lat i po przeczytaniu tej biografii stwierdził, że jest świetna. Spodobało mu się to, że znalazło się w niej mnóstwo zdjęć, a książka została napisana w przyjemny i wciągający sposób. Ale mogę Wam zagwarantować, że rodzice również nie będą się nudzić podczas czytania tej biografii. Co prawda, dorośli mogą odnieść wrażenie, że ta biografia jest przesłodzona a Robert wychwalany pod niebiosa. Jednak warto pamiętać, że ta książka skierowana jest do dzieci. Jest dużo informacji, mnóstwo motywacji i ciekawa dla oka szata graficzna- książka idealna dla małego fana piłki nożnej ☺️

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.


Może Cię zaintersować:

3 komentarze

 1. Polecę ją mężczyznom w mojej rodzinie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej książka nie jest dla mnie...jestem człowiekiem antysportowym, chociaż pamiętam, że kiedyś nawet zachwycałam się Robertem przez pewien czas :D

  Pozdrawiam,
  https://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem komu mogę ją polecić :)

  OdpowiedzUsuń