Czerwcowe zapowiedzi książkowe [2018]

Hejka, hej! ☺
Pewnie to znacie.. Mnóstwo książek czekających w kolejce do przeczytania, a coraz to nowsze pozycje przykuwają moją uwagę. Dlatego zapraszam Was do zapoznania się z moim zestawieniem czerwcowych premier po które z przyjemnością sięgnę.1. "Poza rytmem" Brittainy C. Cherry
Data premiery 06/06/2018
Wydawnictwo FILIA

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu.
Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność.
W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna. 
Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.
Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość.
Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła.
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem.

2. "Żona mordercy" Rachel Caine
Data premiery 20/06/2018
Wydawnictwo FILIA

Wyszłam za mąż za potwora, spałam w jego łóżku. Jakim cudem mogłam tego nie wiedzieć?

Świat Giny Royal legł w gruzach w chwili wypadku – nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w ścianę garażu w jej domu. Rozpadło się wszystko, co uznawała dotąd za szczęśliwe i spokojne życie. W zniszczonym garażu odkryto zwłoki torturowanej kobiety. Okazało się, że jej mąż, człowiek któremu Gina ufała i ojciec jej dzieci, jest wyjątkowo okrutnym, seryjnym mordercą. Jak mogła o tym nie wiedzieć? 
Teraz Gina i jej dzieci są dręczeni przez anonimowych prześladowców. Mimo, że jej mąż znajduje się w więzieniu, wciąż otrzymują anonimy od osób, grożących im śmiercią. Ona i dzieci muszą przybrać nową tożsamość. Uciekają do odległego Stillhouse Lake. Gdy zdaje się, że najgorsze już za nimi, w jeziorze zostaje znalezione ciało kobiety. Gina nie może pozwolić, by jej dzieci również padły ofiarą sadystycznego mordercy. Jedno jest pewne – nauczyła się już, że nikomu nie może ufać i sama musi zwalczać zło. I że już nigdy nie może przestać.

3. "Uprowadzona" Charlie Donlea
Data premiery 15/06/2018
Wydawnictwo FILIA

W trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po dziewczynach żadnego śladu. Niedługo potem ledwo żywa Megan cudem ucieka z bunkra ukrytego w głębokim lesie. 

Rok później książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Historię jej triumfalnej ucieczki zaburza tylko jeden szczegół: Nicole nadal nie odnaleziono. Starsza siostra uprowadzonej dziewczyny, Livia, pracuje w prosektorium i spodziewa się, że któregoś dnia przyjdzie jej zbadać ciało siostry i zrozumieć tajemnicę jej zniknięcia. Zamiast tego na jej stole ląduje ciało młodego mężczyzny, które łączy się ze sprawami zaginięć dziewczyn w całym kraju. 4. "Afera" John Grisham
Data premiery 20/06/2018
Wydawnictwo Albatros

OSZUSTWO EGZAMINACYJNE, PRZEZ KTÓRE MARZENIA
THEO O STUDIACH PRAWNICZYCH MOGĄ SIĘ NIGDY NIE SPEŁNIĆ…
Przed Theo Boone’em koszmarny tydzień. Jeśli chce zostać prawnikiem, musi dać z siebie wszystko podczas wielogodzinnych egzaminów. Ich wyniki będą porównywane w kilku sąsiednich szkołach i najlepsi uczniowie dostaną się do najlepszych licealnych klas. Wkrótce anonimowy donos sugeruje, że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Przez to marzenia Theo zawisły na włosku. Młody prawnik musi przyjrzeć się tej aferze. A także spróbować ocalić przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony kogoś bliskiego.

5. "Bez lęku" Mia Sheridan
Data premiery 06/06/2018
Wydawnictwo Otwarte

Sport był dla Holdena Scotta całym światem. Odnosił wielkie sukcesy, kibice go podziwiali i nie było kobiety, która by mu się oparła. Stracił wszystko, gdy poddał się destrukcyjnej sile sławy i wpadł w ramiona uzależnienia.
W willi położonej w głębi lasu, do której przywiózł go przyjaciel, z dala od wszystkich próbuje dojść do siebie i przewartościować swoje życie. Okazuje się jednak, że nie jest tam sam. W pobliżu posiadłości
dostrzega dziewczynę w białej sukience. Niczym nocna lilia nieznajoma ukazuje się w blasku księżyca i znika.
By zbliżyć się do niej, Holden musi najpierw zagłębić się w swoją przeszłość, od której chce uciec, i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest.

6. "Without Merit" Collen Hoover
Data premiery 20/06/2018
Wydawnictwo Moondrive

Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy,
a ojciec na górze – z nową żoną i dziećmi z obu małżeństw. Jej siostra bliźniaczka, śliczna Honor, to chodzący ideał, a brat Utah – nieznośny perfekcjonista. Merit czuje, że jest ich zupełnym przeciwieństwem, że wciąż robi coś nie tak, jak powinna, a na dodatek stale przydarza jej się coś złego.
Najbardziej bolesne są dla niej jednak kolejne tajemnice, które coraz bardziej oddalają od siebie członków rodziny. W tym sekret samej Merit: dziewczyna zakochuje się w chłopaku swojej siostry. Sytuacja zaczyna ją przerastać. Rezygnuje ze szkoły, zaszywa się w domu i po cichu „znika z własnego życia”, a w końcu postanawia opuścić dom na zawsze. Jednak jej plan nie wypala i musi zdecydować… czy może dać drugą szansę nie tylko swojej rodzinie, ale również sobie.

7. "Błękit" Maja Lunde
Data premiery 06/06/2018
Wydawnictwo Literackie

Błękit to drugi tom cyklu powieściowego, rozpoczętego bestsellerową Historią pszczół, którego głównym tematem są zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego. Zbudowana z dwóch równolegle prowadzonych i łączących się w zaskakujący sposób wątków powieść potwierdza pisarski kunszt Mai Lunde. Norweżka, jak nikt inny potrafi zgłębić meandry ludzkiej psychiki. Jednocześnie przekazuje nam, głuchym na wołanie dzikiej przyrody czytelnikom, przerażające ostrzeżenie – jeśli nie zaczniemy szanować otaczającej nas natury, zginiemy razem z nią.
8. "Torfowisko" Susanne Jansson
Data premiery 06/06/2018
Wydawnictwo Marginesy

Nathalie wynajmuje mały domek w pobliżu mokradeł; prowadzi badania i pisze pracę doktorską na temat bagien. Jednak prawdziwy powód jej pobytu jest inny, ona sama zaś ukrywa mroczny sekret.. Pewnego wieczoru na mokradłach nagle załamuje się pogoda, po czym gwałtownie ulega poprawie, a okolicę zasnuwa gęsta mgła. A gdy na trzęsawisku odnalezione zostają zwłoki, Nathalie musi cofnąć się w przeszłość – rozdrapać niezabliźnione rany z dzieciństwa. Przy okazji toczącego się śledztwa poznaje Mayę Linde, zatrudnioną w policji fotografkę. Obie kobiety, choć każda szuka czegoś innego, odkryją szokującą prawdę. Lub coś, co może się nią wydawać.
9. "Nigdy się nie dowiesz" S. R. Masters
Data premiery 20/06/2018
Wydawnictwo Burda Książki

Kiedy nastoletni Will mówi o tym, że zostanie seryjnym mordercą, przyjaciele traktują to jako żart: niepoważne przechwałki na koniec gorącego lata, młodzieńcza fantazja, wakacyjne wygłupy. Ale Adeline nie może się oprzeć wrażeniu, że za tymi słowami kryje się coś złowieszczego.
Piętnaście lat później Adeline wraca do Blythe na spotkanie dawnej paczki – tyle że Will się na nim nie zjawia. Wspominając dawne czasy, rozmawiają także o zabójczych planach przyjaciela. Nie jest im jednak do śmiechu, kiedy odkrywają, że w okolicy zmarły niedawno dwie osoby, a okoliczności ich śmierci wydają się znajome. Tylko oni wiedzą, że są dokładnie takie, jak opisał to niegdyś Will.
Gdy grupa dawnych przyjaciół próbuje odnaleźć Willa, dociera do nich, że ten wciąga ich w niebezpieczną grę nawiązującą do jednej z zabaw z wakacji sprzed lat. Tyle że tym razem stawką jest ich życie.
10. "Mroczny duet" Victoria Schwab
Data premiery 20/06/2018
Wydawnictwo Czwarta Strona

Kate Harker nie boi się ciemności. Poluje na potwory i robi to dobrze. August Flynn nigdy nie będzie człowiekiem, bez względu na to, jak bardzo kiedyś tego pragnął. Ma swoją rolę do odegrania i odegra ją za wszelką cenę. Minęło prawie sześć miesięcy odkąd ich ścieżki skrzyżowały się, a w tym czasie wojna między ludźmi i potworami rozgorzała na dobre. W Prawdziwości August przyjął rolę przywódcy, którym nigdy nie chciał być. W Dobrobycie Kate, w zupełniej zgodzie ze swoją naturą, stała się bezwzględną łowczynią. Tymczasem z mroku wyłania się nowy rodzaj potwora, który karmi się chaosem i wyciąga na powierzchnię najgłębiej skrywane lęki swoich ofiar. ​

11. "Bluszcz" Anna H. Niemczynow
Data premiery 06/2018
Wydawnictwo Videograf

Julita przez wiele lat nosi maskę szczęśliwej żony i matki. Wierzy, że jej poświęcenie wystarczy do zbudowania trwałego małżeństwa oraz pełnej miłości rodziny. Elżbieta, bezdzietna, żyjąca samotnie lekarka, boryka się z myślami, które w jej głowie urastają do rangi problemu niepozwalającego cieszyć się z codzienności. Życiowe blokady przyjaciółek są efektem podjętych w młodości decyzji…Na jakie czerwcowe zapowiedzi czekacie? 


Komentarze

 1. Poza rytmem i Błękit kuszą mnie najmocniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Błękit" przeczytałam i polecam z całego serca :)

   Usuń
 2. Jest z czego wybierać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na Poza rytmem :) Bez lęku właśnie czytam, Without merit też już u mnie jest i nie mogę się doczekać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo fajnych rzeczy, ale ja juz nie biore nowych ksiazek 🙈 o nie! Pozdrawiam 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten "Błękit" intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa "Żony mordercy", może kiedyś dorwę ją w bibliotece i przeczytam.

  Pozdrawiam cieplutko,
  martynapiorowieczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na kilka nowości niecierpliwie. :D
  pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Żona mordercy zapowiada się ciekawie. Planujesz recenzje tej książki? Bo bym była zainteresowana przeczytaniem jej ;) Uprowadzona też brzmi ciekawie.
  Pozdrawiam, Weronika ♥
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wpadnie w moje ręce to na pewno ja potem zrecenzuję :)

   Usuń
 9. Zapowiadają się wyśmienicie! Na pewno zechcę przeczytać "Poza rytmem" i "Without Merit", bo mam zaufanie do autorek. "Mroczny duet" też chcę dostać w swe łapki, by dokończyć tę dylogię. :)
  Pozdrawiam!

  Zapraszam na konkurs, w którym do wygrania egzemplarz książki pt. “Niespłacone długi”!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dosłownie wszystkie mają w sobie coś ciekawego (oprócz "Without Merit", ale to i tak dużo książek na raz :D). Bardzo lubię Brittainy C. Cherry, więc jej książka ląduje na listę must read. "Nigdy się nie dowiesz" i "Uprowadzona" brzmią świetnie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 11. z tych Twoich jedynie 6 mnie kusi najbardziej, ale pewnie i tak skończy się na przeczytaniu większości kryminałów z listy. ;) sama jeszcze nie robiłam zestawienia interesujących mnie premier, ale pewnie niedługo trzeba będzie. :)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Błękit" przeczytam zdecydowanie i bezapelacyjnie :) Natomiast zainteresowałaś mnie jeszcze "Torfowiskiem", trafia na listę, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam nadzieję, że latem wydawnictwa przystopują z nowościami, bo przez te wszystkie cudowności mam PRZEOGROMNE zaległości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram