"Życie jest sztuką" J.K. Rowling

by - grudnia 19, 2017

"Ubóstwo wiąże się z lękiem i stresem, bywa, że również z depresją. Osoby niezamożne znoszą tysiąc drobnych upokorzeń i trudności. Wychodzenie z biedy o własnych siłach to coś, czym można się szczycić, ale tylko głupcy idealizują ubóstwo."

"Życie jest sztuką"
J.K. Rowling
Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 22/11/2017
Liczba stron 74

          Podejrzewam, że nie ma osoby, która nie słyszałaby nigdy o J.K. Rowling, autorce bestsellerowej siedmiotomowej serii o Harrym Potterze. "Życie jest sztuką" to mowa jaką J.K. Rowling wygłosiła podczas zakończenia roku na Uniwersytecie Harvarda.

          Jednak nie jest to zwykła przemowa, bowiem autorka opowiedziała swoją historię. Opowiedziała o ubóstwie z jakim musiała się zmagać kilka lat, o rozpadzie jej małżeństwa i wielu innych osobistych i ważnych dla niej sprawach.

          Nie myślcie, że się użalała nad sobą. Wręcz przeciwnie! Ta przemowa z pewnością dała wielu osobom "kopa" do działania. Pokazuje, że upadki jakich doświadczamy w życiu nie oznaczają przegranej. Trzeba wstać, otrzepać kolana i iść dalej, walcząc o lepsze życie i spełnienie naszych marzeń.

          Autorka opowiedziała o korzyściach płynących z porażek, które doświadczyła na własnej skórze. Opowiedziała o sile wyobraźni, dzięki której możemy wczuć się w sytuację ludzi, z którymi nigdy nie dzieliliśmy żadnych doświadczeń. Dzięki której możemy zacząć żyć odważniej, ciekawiej i być bardziej otwarci na świat.

          Ta książka ma zaledwie 74 strony, dodatkowo zawiera dużo ilustracji, które moim zdaniem mają za zadanie dodać jej objętości. Jednak muszę przyznać, że te ilustracje są świetnym dopełnieniem przemowy J.K. Rowling, a książka wydana jest pięknie.

Czy polecam? Oczywiście! Zwłaszcza, jeśli lubicie twórczość tej autorki. 

"Każdy doświadcza takiego czy innego niepowodzenia,
chyba, że żyje tak ostrożnie, że równie dobrze mógłby w ogóle nie żyć."

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Może Cię zaintersować:

17 komentarze

 1. Dawno nie miałam do czynienia z książkami motywacyjnymi, więc z chęcią po tą sięgnę, tym bardziej, że J.K. Rowling to jedna z moich ulubionych autorek :)

  Pozdrawiam, ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Do takich książek podchodzę sceptycznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie coś da mnie, chociażby ze względu na samą autorkę! Z pewnością sięgnę po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszą zaopatrzyć się w tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiedziałam, że taka książka została wydana. Nie wiedziałam też, że autorka miała tak ciężką przeszłość. Koniecznie, za jakiś czas, się na nią skuszę. Ja - wielka fanka Harre'go - nie może przejść obok czegoś takiego obojętnie;)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała bardzo trudną przeszłość, jednak nie nastawiaj się, że dowiesz się z tej książki dużo o samej autorce. O swojej przeszłości nie mówi szczegółowo, ale wspomina o niej, by udowodnić, że każda porażka tylko nas wzmacnia! :)

   Usuń
 6. Może i ja sięgnę po tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o przeszłości tej autorki, ale nie wiedziałam, że wydana została książka na ten temat. Na pewno po nią sięgnę, bo lubię tę autorkę. Dzięki niej zaczęłam czytać książki. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest książka o przeszłości autorki, nie jest to biografia. Po prostu motywująca przemowa, pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych :) J.K. Rowling przytoczyła swoją przeszłość, by udowodnić, że z każdej porażki można wyjść z podniesioną głową :)

   Usuń
 8. Słyszałam części przejmującej historii Rowling kiedy zmagając się z ubóstwem pisała Harrego na serwetkach w kawiarnii. Dobrze, że pozostała wciąż sobą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również o pisaniu Harrego na serwetkach wspomniała w swojej przemowie :)

   Usuń
 9. Nie wiem czy nawet to, iż jest to twórczość J.K. Rowling zdoła mnie przekonać do tej pozycji :/ Może kiedyś znajdę czas, chęci i odwagę by zmierzyć się z kolejną książką motywacyjną ;)
  Pozdrawiam!
  https://wroclawianka-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne! Myślę, że może mi się spodobać. Tak samo jak bardzo podobał mi się "Ostatni wykład" :)

  Karolina-comebook

  OdpowiedzUsuń
 11. W takim razie koniecznie trzeba ją przeczytać 😘
  Od stycznia będę zapisywac wszystkie przeczytane książki,bardzo jestem ciekawa jak mi pójdzie 😀

  OdpowiedzUsuń