"DZIADEK DO ORZECHÓW" E.T.A. HOFFMANN

by - grudnia 25, 2017

Kto z Was zna historię "Dziadka do orzechów"? Bo ja przyznam się bez bicia, że słyszałam niejednokrotnie o Dziadku do orzechów. Jednak po przeczytaniu tej książki, zorientowałam się, że tę historię znałam bardzo, ale to bardzo pobieżnie. Dlatego cieszę się, że miałam okazję przeczytać "Dziadka do orzechów", zwłaszcza w tym pięknym magicznym świątecznym czasie.

"Dziadek do orzechów"
E.T.A. Hoffmann
Wydawnictwo MG
Data wydania 20/10/2017
Liczba stron 190

Wigilia. Szesnastoletnia Klara i jej braciszek Fred czekają z niecierpliwością na świąteczne prezenty. Pod choinką czekało na dzieci wiele wspaniałych prezentów. Klarze najbardziej przypadł do gustu dziadek do orzechów, w postaci małego człowieczka o dużej głowie i cienkich, krótkich nóżkach. Włożenie do jego ust orzecha i pociągnięcie za drewniany płaszczyk powoduje rozłupanie skorupki. Figurka, mimo że bardzo brzydka, przypadła do serca Klarze, więc zostaje jej oddana pod opiekę...

          "Dziadek do orzechów" to piękna historia, utrzymana w cudownym klimacie.Śmiało mogę powiedzieć, że książka wciągnęła mnie od pierwszej strony, a Klara zdobyła moje uznanie.
Polubiłam ją niemal od razu za odwagę, odpowiedzialność, wrażliwość i wielkie serce.

          Autor stworzył piękny, magiczny świat w którym zabawki ożywają. Książka utrzymana jest od początku do końca w cudownym klimacie. Jest to zdecydowanie lektura obowiązkowa, zwłaszcza w okresie świątecznym. 

          Trudno napisać coś więcej o książce, która jest klasyką literatury, nie tylko dziecięcej. Według mnie "Dziadek orzechów" jest odpowiednią książką dla wszystkich- zarówno dla małych czytelników, jak i osób dorosłych. Każdy będzie się przy niej świetnie bawił.

          Nie mogę przejść obojętnie obok pięknego wydania tej książki. Powtórzę po raz kolejny i z pewnością będę robiła to dalej, że książki wydawane przez Wydawnictwo MG, są zawsze najwyższej jakości. Jestem zachwycona tym wydaniem. Piękna, klimatyczna okładka w twardej oprawie, cudowne ilustracje w środku oraz wysokiej jakości papier, sprawiają, że niemal każdy książkoholik zapragnie mieć ją w swojej kolekcji.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG.

Korzystając z okazji życzę Wam wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia :)
Dziękuję, że jesteście! ❤


Może Cię zaintersować:

8 komentarze

 1. Piękne jest to wydanie, chciałabym mieć tę pozycję na swojej półce. :) Wesołych świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko jakie piękne wydanie! Historię znam bardzo pobieżnie i teraz się rozmarzyłam... Muszę ją poznać lepiej! ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydanie przepiękne, zawartość również, właśnie dzisiaj ją skończyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydanie - wow! Bardzo mi się podoba! Po Twojej recenzji czuję, że muszę sobie odświeżyć historię o dziadku do orzechów :) Na pewno będę o tej książce pamiętać na przyszłe święta :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  oliviaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dziadka do orzechów" znam tylko i wyłącznie dlatego, że w dzieciństwie obejrzałam "Barbie i dziadka do orzechów" :P Wtedy nie miałam pojęcia, że jest taka książka, więc teraz przydałoby się nadrobić. Dzięki, że mi o tym przypomniałaś.

  Pozdrawiam cieplutko,
  Martynapiorowieczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że i ja znam tę historię tylko pobieżnie. A okładka jest faktycznie przepiękna! Kiedyś miałam ambicje, aby czytać conajmniej jedną klasykę w ciągu roku i chyba muszę do tego wrócić ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też chcę ją mieć u siebie w zbiorach🤗
  Koniecznie musi ją przeczytać moj syn😘

  OdpowiedzUsuń